Blog - Jaké jsou přínosy inventarizace pomocí QR kódů?

Inventarizace je často časově a personálně náročný proces. Zejména proto, že firmy a další organizace používají zastaralé progamy na evidenci majetku, nebo si vedou evidenci v papírové formě. Právě proto ve Správci majetku používáme inventarizaci pomocí QR kódů. Tento způsob inventaritace je jednoduchý, časově nenáročný a potřebujete k tomu minimální usilí ze strany personálu.

Inventarizace probíhá buď přímo v chytrém telefonu nebo pomocí externí čtečky. V obou případech stačí naskenovat štítek s QR kódem na majetku a v aplikaci se vám automaticky majetek odklikne jako zinventarizovaný. Nemusíte tedy hledat manuálně v papírech nebo odškrtávat v programu.

Po dokončení inventarizace máte přehled o tom, který majetek jste naskenovali nebo, který jste naopak nedohledali. Zároveň není možné odškrtnout majetek manuálně, předcházíte tím tedy i chybovosti nebo nepoctivého chování ze strany vašeho personálu. (Označit majetek jako zinventarizovaný bez nutnosti naskenovat přímo QR kód, může jen a pouze administrátor, takové opravánění standartně, ale personál nemá.)

Ptáte se co to vlastně je ten QR kód?

Jedná se o typ maticového čárového kódu nebo zjednodušeně o dvojrozměrný čárový kód.

V aplikaci Správce majetku je pomocí QR kód označen veškerý majetek. Každý majetek má unikátní QR kód, který zároveň slouží jako jeho identifikátor. Nepléct ale s inventárním číslem, to je v aplikaci uvedeno samostatně.

QR kód najdete na kartě majetku, můžete ho vytisknout a nalepit na majetek, zároveň máte na štítku i základní informace o majetku jako je Název a inventární číslo.

QR kódy nepoužíváme jenom na inventarizaci, ale můžete si jej naskenovat i mimo ní např. pokud chcete vědět bližší informace o majetku, požádat o přesun nebo třeba o opravu. Nemusíte tak hledat podle inventárního čísla nebo názvu, ale stačí jednoduše naskenovat přímo v aplikaci.

Zajímá vás víc o procesu inventarizace nebo o aplikaci Správce majetku?

Mrkněte do naší dokumentace nebo na naše video. Případně nás kontaktujte! Rádi se vám budeme věnovat.